so here are the team individual awards nominees! who do you think will be the division finalists?
B.C. Lions
Most Outstanding Player – Paul McCallum
Most Outstanding Canadian Player – Paul McCallum*
Most Outstanding Defensive Player – Korey Banks
Most Outstanding Special Teams Player – Yonus Davis
Most Outstanding Rookie – Solomon Elimimian
Most Outstanding Offensive Lineman - Jovan Olafioye*
Edmonton Eskimos
Most Outstanding Player – Fred Stamps
Most Outstanding Canadian Player – Calvin McCarty
Most Outstanding Defensive Player – T.J. Hill
Most Outstanding Special Teams Player – Tim St. Pierre
Most Outstanding Rookie – Daniel Porter
Most Outstanding Offensive Lineman – Aaron Fiacconi
Calgary Stampeders
Most Outstanding Player – Henry Burris*
Most Outstanding Canadian Player – Jon Cornish*
Most Outstanding Defensive Player – Juwan Simpson
Most Outstanding Special Teams Player – Burke Dales
Most Outstanding Rookie – Edwin Harrison
Most Outstanding Offensive Lineman - Ben Archibald*
Saskatchewan Roughriders
Most Outstanding Player – Darian Durant
Most Outstanding Canadian Player – Andy Fantuz*
Most Outstanding Defensive Player – James Patrick
Most Outstanding Special Teams Player – Eddie Johnson
Most Outstanding Rookie – Shomari Williams*
Most Outstanding Offensive Lineman – Jeremy O’Day
Winnipeg Blue Bombers
Most Outstanding Player – Terrence Edwards
Most Outstanding Canadian Player – Doug Brown
Most Outstanding Defensive Player – Phillip Hunt*
Most Outstanding Special Teams Player – Jovon Johnson
Most Outstanding Rookie – Andre Douglas
Most Outstanding Offensive Lineman – Brendon LaBatte*
Hamilton Tiger-Cats
Most Outstanding Player – Kevin Glenn
Most Outstanding Canadian Player – Dave Stala*
Most Outstanding Defensive Player – Markeith Knowlton*
Most Outstanding Special Teams Player – Marcus Thigpen
Most Outstanding Rookie – Marcus Thigpen*
Most Outstanding Offensive Lineman – Marwan Hage*
Toronto Argonauts
Most Outstanding Player – Cory Boyd
Most Outstanding Canadian Player – Kevin Eiben*
Most Outstanding Defensive Player – Ronald Flemons
Most Outstanding Special Teams Player – Chad Owens*
Most Outstanding Rookie – Evan McCollough
Most Outstanding Offensive Lineman – Rob Murphy*
Montreal Alouettes
Most Outstanding Player – Anthony Calvillo*
Most Outstanding Canadian Player – Ben Cahoon
Most Outstanding Defensive Player – Chip Cox*
Most Outstanding Special Teams Player – Mike Giffin
Most Outstanding Rookie – Marc-Olivier Brouillette
Most Outstanding Offensive Lineman – Josh Bourke
MOP
West: Henry Burris
East: Anthony Calvillo
MOC
West: Andy Fantuz
East: Dave Stala
Defensive Player
West: James Patrick
East: Chip Cox
Special Teams Player
West: Yonus Davis
East: Chad Owens
Rookie
West: Solomon Eliminmian
East: Marcus Thigpen
O-Lineman
West: Ben Archibald
East: Marwan Hage